Facebook - MAS Horný Liptov  Instagram - MAS Horný Liptov  Email - MAS Horný Liptov

Boli sme na VI. Hrádockom športovom dni v rámci dní Mesta Liptovský Hrádok 2022

 Pridané: 12.09.2022
 Autor: Rezník

Po náročnom období spojenom s pandémiou COVID 19 sa uskutočnili už fyzicky dni mesta Liptovský Hrádok 2022. 

Návšteva z MAS SOTDUM v území Horného Liptova

 Pridané: 24.06.2022
 Autor: Rezník

Dňa 23. 6. 2022 naše územie navštívili zástupcovia z MAS SOTDUM, ktorí boli na 2 dňovom poznávacom zájazde v území Liptova.

Poznávacia cesta do území MAS Žilinského Samosprávneho kraja

 Pridané: 20.06.2022
 Autor: Rezník

V dňoch 13. – 15. 6. 2022 sme pre členov Miestnej akčnej skupiny Horný Liptov zorganizovali poznávaciu cestu do území MAS v rámci Žilinského samosprávneho kraja, konkrétne do území MAS Dolný Liptov, MAS Orava a MAS Biela Orava. Účelom cesty bola výmena skúseností a prezentácie príkladov dobrej praxe.
 

Boli sme na Barlatóne 2022

 Pridané: 01.06.2022
 Autor: Rezník

Po dvoch virtuálnych ročníkoch Barlatónu sa ten ôsmy uskutočnil už v reálnej podobe. Symbolický benefičný prechod zdravých i zdravotne znevýhodnených, športovcov aj nešportovcov, peších, bežcov a cyklistov mal 624 registrovaných účastníkov. Na podujatí sa ich zúčastnilo 459. 
Podujatie v nás zanechalo krásne pocity. Ľudia sa zabavili, zašportovali si ale hlavne, cielená pomoc tým, ktorí to potrebujú bola doručená a my sa z toho veľmi veľmi tešíme

Exkurzia do územia MAS Rajecká dolina

 Pridané: 10.09.2021

V dňoch 6. 9. až 8. 9. 2021 sme pre členov Miestnej akčnej skupiny Horný Liptov zorganizovali exkurziu do územia MAS Rajecká dolina za účelom výmeny skúseností a prezentácie príkladov dobrej praxe.

Exkurzia Poľsko - športové areály

 Pridané: 18.08.2021
 Autor: Rezník

V rámci výmeny skúseností a príkladov dobrej praxe ako vytvoriť a prevádzovať bežecké areály v území sme zorganizovali exkurziu do Poľska, konkrétne do území LGD Spisz-Podhale a LGD Podhalanska. Nakoľko je táto oblasť podobne ako oblasť Liptova blízko Vysokých Tatier navštívili sme tu niekoľko bežeckých areálov. V rámci návštevy Poľska sme navštívili 3 bežecké areály a 1 športové gymnázium so špecializáciou na zimné športy. Jednalo sa o areály v Klikuszowej, Zakopanom (národné športové centrum Zakopane) a biatlonový areál v Kościelisku. 

Európsky poľnohospodársky fond pre rozvoj vidieka: Európa investuje do vidieckych oblastí.