Facebook - MAS Horný Liptov  Instagram - MAS Horný Liptov  Email - MAS Horný Liptov

Z regiónu

Premiéra predstavenia ČAKANIE…NA?…KEĎ?!

 Pridané: 14.11.2022

Dňa 12. 11. 2022 sa konala premiéra predstavenia s názvom ČAKANIE…NA?…KEĎ?! 
DVANÁSŤ UDALOSTÍ V ČAKÁRNI (s prológom a neuskutočneným epilógom) voľne podľa Beckettových absurdných drám. Predstavenie sa uskutočnilo v kinosále v kultúrnom dome v Liptovskom Hrádku. 

Bližšia špecifikácia predstvenia tu: http://www.ldtlh.sk/repertoar/cakanie-na-ked/?fbclid=IwAR0LnvhQ-D73VdjJFulXbOxW4X2_Ek8pkPZoBxVKrgRKY5kMAUDOt5AmafU
 

Iveta Zuskinová bola uvedená do siene slávy Žilinskej župy

 Pridané: 17.06.2022
 Autor: Rezník

Žilinský samosprávny kraj v sobotu (11. 6. 2022) udelil ocenenia osobnostiam, ktoré obzvlášť významným spôsobom prispeli k rozvoju a prezentácii ŽSK.  V kategóriách Cena ŽSK a Pamätná plaketa bolo ocenených 7 osobností.

Monografiu Liptov – Dom a život v ňom uviedla Iveta Zuskinová

 Pridané: 20.04.2022

Etnologička, múzejníčka, spisovateľka a emeritná riaditeľka Liptovského múzea a členka MAS Horný Liptov Iveta Zuskinová slávnostne odprezentovala svoju novú publikáciu s názvom Liptov – Dom a život v ňom. Rozsiahla monografia približuje ľudové staviteľstvo a architektúru v liptovskom regióne.

11 výrobcov získalo certifikát Produkt Liptova

Celkovo jedenásť výrobcov z regiónu Liptov získalo historicky prvé certifikáty PRODUKT LIPTOVA. Pýšia sa nimi regionálne produkty, ktoré reprezentujú tradície, ľudí, kultúrne a prírodné dedičstvo, a tým dotvárajú zážitok návštevníka Liptova. Ide o výrobcov medovníkov, bylinných čajov, prírodných bylinných mydiel, producenta kravského mlieka, masla a syrov, medov, ale aj tkáčov kobercov, výrobcov krojov či regionálnej špeciality Liptovské droby.

Uviedli do Života produkt Liptova

 Pridané: 25.11.2021

(Tlačová správa) Miestne produkty, ktoré reprezentujú tradície, ľudí, kultúrne a prírodné dedičstvo a tým dotvárajú zážitok návštevníka Liptova sa od 25. novembra 2021 môžu hlásiť do prvej výzvy na zasielanie žiadostí na získanie značky Produkt Liptova. Zároveň dnešným dňom predstavili logo aj spečatili spoluprácu na rozvoji značky dve miestne akčné skupiny, Klaster Liptov aj Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV, ktorá projekt aj koordinuje. 

Európsky poľnohospodársky fond pre rozvoj vidieka: Európa investuje do vidieckych oblastí.