Pozvánka na charitatívnu cyklojazdu - pridajte sa k nám!

Pridané: 26.05.2015
 Daj Dalovi, Hraj Dalovi, Kúp Dalovi, je názov charitatívnej cyklistickej inicatívy, ktorá sa bude konať prvý júnový štvrtok na hornom Liptove. Zámerom organizátorov je naplniť sen občana Liptovského Hrádku, Dalibora Novotného a zakúpiť mu špeciálny bicykel, ktorý mu uľahčí pohyb a pomôže mu zvýšiť kvalitu jeho života s handicapom. 
Hlavnými organizátormi podujatia sú Komunitná nadácia Liptov, Mesto Liptovský Hrádok a Peter Lachký. Charitatívne podujatie vyvrcholí cyklojazdou, ktorej trasa povedie z Liptovského Hrádku do Liptovskej Kokavy, Pribyliny, Vavrišova a Liptovského Petra. Ukončenie cyklojazdy bude na Borovej Sihoti. Symbolické štartovné bude tvoriť základ zbierky na nákup, či výrobu špeciálneho bicykla. Večer bude podujatie ukončené koncertom miestnych umelcov, na ktorom ako hosť vystúpi Katka Koščová. 
Obohatením celej akcie je spojenie sa s celoslovenskou iniciatívnou "Cez Slovensko na bicykli za 5 dní", ktorú organizuje OZ Parasport24 a už po 5. krát sa zastavia aj v Liptovskom Hrádku. Tentokrát svoju trasu rozšíria o "hornoliptovskú etapu" a spoja sa tak symbolicky aj fyzicky s charitatívnou cyklojazdou.   
Do podujatia sa zapojili aj starostovia obcí územia Miestnej akčnej skupiny a svojou účasťou a finančným príspevkom podporili toto podujatie. 


 


návrat


 | Archív