O pohár predsedu MAS Horný Liptov - bežecké preteky v Liptovskej Kokave

Pridané: 06.03.2015
Vo štvrtok, 5. 3. 2015 sa stretli členovia MAS Horný Liptov netradične, v krásnej scenérii Vysokých Tatier, na zasnežených lúkach v Liptovskej Kokave.
Cieľom ich stretnutia boli bežecké preteky O pohár predsedu MAS, ktoré zorganizovala kancelária MAS v spolupráci s obcou Liptovská Kokava.

Počasie bolo vynikajúce, bežecké trate kvalitne upravené, atmosféra veľmi príjemná. Do súťaže sa zaregistrovalo 33 súťažiacich v troch kategóriách, ostatní členovia povzbudzovali, alebo pomáhali pri organizácii. Posilou bolo aj družstvo žiakov zo Základnej školy z Hýb, z  krúžku bežeckého lyžovania aj so svojim učiteľom.

Podujatie otvorili a prítomných privítali spoločne predseda MAS Horný Liptov Martin Piovarči a starosta obce Liptovská Kokava Július Porubän.
Súťažiaci si merali sily na dvoj a šesť kilometrovej trati. Podujatie výborne moderoval predseda MAS, ktorý v závere súťaže odovzdal absolútnemu víťazovi cenu Pohár predsedu MAS Horný Liptov – hlinený džbán z keramickej diele z Hýb naplnený medom z liptovských lúk.

Víťazom prvého ročníka bežeckých pretekov O pohár predsedu MAS sa stal Peter Vrbičan z Liptovskej Kokavy s časom 13 minút 40 sekúnd.
Všetci ostatní pretekári boli odmenení medailou a víťazi jednotlivých kategórii cenami. V cieli bol pre všetkých pripravený teplý čaj a párky.

Úspešné športové podujatia v Kráľovej Lehote na bicykloch v jeseni 2014 a na bežkách v Liptovskej Kokave sú prvé zo série aktivít projektu kancelárie MAS Horný Liptov putovania SEM A TAM PO HORNOM LIPTOVE.

Fotografie z podujatia si môžete pozrieť vo fotogalérii.